джерела безперебійного живлення
джерела безперебійного живлення

Тези

  • Важливим елементом у проектуванні систем електроживлення є резервування
  • Практично вся електроніка живиться постійною напругою 12 Вольт
  • Сучасні інвертори є досить складними пристроями із системами захисту від навантаження та досить високим ККД
  • 220 Вольт можна отримати від автомобільного аккумулятора за допомогою інвертора
  • Слід пам'ятати, що акумулятор можна розрядити максимум на 70%. Тому, якщо заряд акумулятора впаде нижче норми, інвертор просто не ввімкнеться

В наш час відсутність або перепади напруги стали серйозною проблемою для роботи електронного обладнання. Сама напруга характеризується амплітудою та частотою. Амплітуда – це 220 Вольт, про які ми всі знаємо. А стабільна частота (50Гц) на сьогоднішній день дуже важлива. Наприклад, якщо напруга впала до 180 вольт – багато з побутової техніки якось працюватиме. Якщо впаде частота з 50 до 46 Гц, то відключиться все. Робота на зниженій напрузі перегріватиме трансформатори і двигуни, що врешті-решт виведе їх з ладу. Щоб вирішити цю проблему, необхідно встановити джерело безперебійного живлення, він же стабілізатор напруги.

Усі джерела безперебійного живлення поділяються на 3 типи:

  • off-line: прості та найдешевші. Відключення напруги або відхилення його параметрів від норми запускається інвертор, який перетворює енергію батарей на змінну напругу.
  • line-interracive: удосконалений off-line джерело, до нього доданий стабілізатор і фільтри для вихідної напруги. Як результат – стабільна синусоїда та можливість роботи обладнання при напрузі мережі 180-200 В.
  • on-line (Double conversion - подвійне перетворення): найдосконаліший тип джерел живлення. У ньому відсутня безпосередня передача вхідної напруги на вихід. Вхідна напруга зазнає подвійного перетворення (double conversion). На першому етапі змінна напруга перетворюється на постійну напругу (зазвичай за допомогою випрямляча AC/DC), де вона акумулюється в проміжних ємнісних накопичувачах, які, у свою чергу, підключені безпосередньо (або через узгоджувальне пристрій, який називають зарядним пристроєм) до акумуляторних батарей. Вихідна напруга не має жодних переривань. Амплітуда і частота вихідної напруги абсолютно не залежать від змін напруги в електромережі живлення. Таким чином дані системи є найнадійнішими та безпечнішими джерелами живлення.

Важливим елементом проектування систем електроживлення є резервування. On-line джерело забезпечує 100% захист обладнання поки що його власне обладнання справне. Однак під час тривалої експлуатації у будь-якому джерелі безперебійного живлення може статися збій у його роботі або вихід з ладу будь-якого компонента. Щоб вирішити цю проблему, необхідно створити паралельну систему з декількох On-line джерел.

Найпарадоксальніше полягає в тому, що практично вся електроніка живиться постійною напругою 12 Вольт. А напруга в нашій мережі - 220 Вольт, тому в кожному електронному пристрої стоять блоки живлення, що перетворюють 220 Вольт на 12 Вольт постійного струму. А чи можна запитати електроніку, наприклад, від автомобільного акумулятора? Так, можливо, і не тільки електроніку, а також від 12 Вольт можна запитати світлодіодне освітлення, наприклад світлодіодні стрічки, які широко представлені на ринку.

Також 220 Вольт можна отримати від автомобільного акумулятора за допомогою інвертора. Велику потужність акумулятор довго не витягне, але електроніку може запитати на кілька годин. Слід пам'ятати, що акумулятор можна розрядити максимум на 70%. Тому, якщо заряд акумулятора впаде нижче норми, інвертор просто не ввімкнеться. Сучасні інвертори є досить складними пристроями із системами захисту від навантаження і досить високим ККД.

Акумулятори з інверторами та ще й у поєднанні з генератором можуть забезпечити живленням пульт управління охоронними системами. Однак не варто забувати про датчики на об'єктах охорони, їм також необхідне живлення. Якийсь час після відключення електроенергії вони ще працюватимуть. Щоб збільшити їх час роботи, можна розмістити у замовника додаткові акумуляторні батареї.

Все ж без генерації, не можна використовувати акумулятори тривалий час. Тому сучасний бензиновий генератор, навіть невеликої потужності, буде дуже доречним. Для заряджання акумуляторів краще використовувати імпульсний зарядний пристрій, який гарантує вищу швидкість заряджання та захищає акумулятор від перевантаження по струму.

В наш час з більшою актуальністю виникає потреба фізичної охорони об'єктів. Погодьтеся, жодна електроніка не замінить наявності охоронця на підприємстві.

Охорона24: фізична охорона підприємств, магазинів, складів та будівельних майданчиків